Termín 19. - 26.5. 2019 na lodi MY CU. Let: Praha - Hurghada - Praha. Vyplutí Hurghada nebo Safaga konec safari Hurghada nebo Safaga. 
 

Termín 19. - 26.5. 2019 na lodi MY CU. Let: Praha - Hurghada - Praha. Vyplutí Hurghada nebo Safaga konec safari Hurghada nebo Safaga. 

Plán cesty dle místa vyplutí. 

Přejezd na útes Ahu Nahas, který se stal osudný min. 4 lodím:

Giannis D - nákladní loď o výtlaku 2900t potopená r. 1969. Hloubka 10-27m, vrak leží v současné době na levoboku souběžně s reefem a je rozlomen na 3části. Vzhledem k relativně snadným a bezpečným penetracím zadní nástavby se strojovnou a kapitánským můstkem je řazen mezi nejzajímavější v Rudém moři.

Carnatic - nejstarší,  relativně zachovalý vrak paroplachetnice (sloužící původně k přepravě zboží i pasažérů ) o výtlaku 1900tun  z  r. 1869.  Dle pověsti nebylo  dosud nalezeno  8 000 liber šterlingů ve zlatě převáženým při poslední plavbě.

Chrisola K. – další velký vrak s náladem dlaždic. Jeho nejzajímavější částí je rozsáhla strojovna v hloubce 15-20m.

Seastar zkroucený a poněkud rozlámaný vrak, který se dá proplout téměř celý včetně strojovny.

Přejezd na Brothers

Big Brother: Severo-východní stěna – útes pokrytý měkkými korály spadající do hloubek pod 40m, s výskytem kladivounů, útesových i jiných žraloků, želv, velkých kaniců a spoustou dalších ryb.

Vrak nákladní lodě Numibia – tato loď potopená v r. 1901 se nachází na severním cípu Big Brother v hloubce 10-70m a za příhoného počasí nabízí výborné možnosti penetrací jejích vnitřních prostor včerně velké strojovny. Celá vnější část vraku je už bohatě pokryta porosty měkkých korálů a v jejím okolí můžete  při troše štěstí pozorovat hejna velkých ryb či šedé a liščí žřaloky či kladivouny. Z tohoto důvodu je tento vrak řazen mezi nejkrásnější v Rudém moři.

Severo-západní stěna – spadající opět příkře do hlubin. Zde můžete v v hloubce 35-60m spatřit vrak Aida II – velkou italskou transportní loď, která ztroskotala r. 1957 při přepravě vojáků. I zde máte šanci šanci vidět žraloky - především šedé a liščí

Jižní plato - na jaře a na podzim máte právě zde spatřit při ranních ponorech liščí žralky, kteří sem jezdí načistící stanice...

Little Brother - útes ještě bohatší na podmořskou faunu (měkké korály a obrovské gorgonie) i flóru než jeho Velký Bratr.  I zde potápění slibuje hlavně setkání s velkými rybami, žraloky, napoleony a při troše štěsti i želvami či mantami…

Cestou tam a nebo cestou zpět oblast Safaga  +  Salem Express

Video najdete zde

Prodejní cena je 30 900,- Kč