Začněte se potápět v naší škole.

Naleznete zde všechny možné vzdělávací kurzy. Jejich škála je asi nejširší ze všech dostupných škol. Kurzy potápění jsou postaveny tak, aby studenty zaujaly a zábavnou formou předaly co nejvíce zkušeností našich instruktorů studentům. Naši instruktoři jsou neustále informováni o nových postupech a změnách, které se v oblasti potápění vyskytují. Tito instruktoři můžou zasahovat do vývoje školy a kurzů. Protože „Česká Potápěčská škola“ používá k výcviku výhradně digitální zpracování výukového materiálu, může se pyšnit největší flexibilitou na trhu.

Začněte se potápět v naší škole.

Naleznete zde všechny možné vzdělávací kurzy. Jejich škála je asi nejširší ze všech dostupných škol. Kurzy potápění jsou postaveny tak, aby studenty zaujaly a zábavnou formou předaly co nejvíce zkušeností našich instruktorů studentům. Naši instruktoři jsou neustále informováni o nových postupech a změnách, které se v oblasti potápění vyskytují. Tito instruktoři můžou zasahovat do vývoje školy a kurzů. Protože „Česká Potápěčská škola“ používá k výcviku výhradně digitální zpracování výukového materiálu, může se pyšnit největší flexibilitou na trhu.

Potápěč s doprovodem - (SD)

Tento kurz je úvodem do potápění s přístrojem. Potápěč se naučí vše, co by měl znát o potápění a obsluze potápěčského přístroje a prakticky si vyzkouší s instruktorem cvičení pod vodou.

Samostatný potápěč - (OWD)

Nejvíce vyučovaný kurz. V tomto kurzu se vaše vědomosti, ale hlavně praktické cvičení rozšíří za hranici potápění pod dozorem, a tak z vás tento kurz učiní nezávislé potápěče na přímém dozoru instruktora a vy se můžete potápět volně se svým partnerem. U naší školy je součástí „Potápěče otevřených vod“ i specializace „Potápění z lodě“ a „Obsluha potápěčského počítače“. Neváhejte a prostudujte si manuál hned. Zjistíte, že to není tak složité a tento kurz zajisté zvládnete.

Pokročilý samostatný potápěč – (AOWD)

Tři nejdůležitější specializace vás v tomto kurzu posunou na úroveň pokročilého potápěče. Je to hloubkové potápění, navigace a potápění v noci. Po uspěšném zakončení těchto tří specializací se z vás stanou jistější a kvalitnější potápěči. V tomto kurzu se předpokládá, že studenti vlastní již svoji výstroj, kde se ji naučí bezpečně ovládat. Jen se svou vlastní výstrojí, kterou zvládáte se z vás může stát dobrý potápěč.

Vedoucí potápěč

je nejvyšší kvalifikace rekreačního potápěče. Pokud potápěč vlastní kurz „Pokročilý potápěč otevřených vod“, „Potápěč záchranář“, „Poskytovatel kyslíku“ a má zapsáno víc jak 50 ponorů, může získat po prověření znalostí tuto certifikaci.

Specializace EUROPEAN DIVING SCHOOL:

Potápěč s Nitroxem 

jeden z nejžádanějších specializačních kurzů. Dýchání Nitroxu vám otevře cestu k bezpečnějším a také delším bezdekompresním ponorům. Používání Nitroxu je z hlediska bezpečnosti stále více rozšířené ve většině potápěčských destinacích po celém světě, především tam, kde se provádí více ponorů v jednom dni.

 

Pokročilý potápěč s Nitroxem 

je to kurz, který vás posouvá blíže k technickému potápění a bezpečnějším ponorům s přídavným plynem pro dekompresy EAN 50%. Tento dekompresní plyn budete používat při výstupu a na bezpečnostních zastávkách.

Suchý oblek 

Kurz potápění v suchém obleku ocení především potápěči v našich zeměpisných šířkách, jelikož je u nás téměř půl roku zima. Někteří potápěči se u nás již vůbec nepotápí bez suchého obleku, a to ani v létě, kdy je teplota vody pod 10-ti metry již kolem 8 stupňů. V tomto kurzu se naučíte zvládat techniku potápění v suchém obleku, která se podstatně liší od potápění v obleku mokrém, který jste používali v základním kurzu.

Navigace 

tato specializace, která je povinná v kurzu „Pokročilý potápěč otevřených vod“ vás seznámí s přírodní a kompasovou navigací ve vodním prostředí. Naučí vás, jak se máte orientovat pod vodou, abyste se vždy bezpečně vrátili k místu výstupu nebo výlezu a nebo našli místo, které hledáte.

Vrakový potápěč 

Jako vrakovým potápěčům se vám otevře nevídaná cesta k těmto podvodním skvostům ukrytým pod vodní hladinou. Na celém světě je tísíce potopených lodí a tento kurz vám umožní se za nimi vypravit.

Potápěč fotograf 

Některým z vás už nebude stačit se jen dívat na všechnu tu krásu pod vodní hladinou, ale budete stále více toužit si tuto nádheru prohlédnout a podělit se s o ni i s vašimi přáteli. Proto jsme pro vás připravili kurz podvodní fotografie, aby jste mohli vše, co se vám líbí zaznamenat. V tomto kurzu vás naši profesionální fotografové naučí, jak pořizovat ty nejkvalitnější a nejkrásnější snímky.

Potápěč kameraman 

I tento kurz, stejně jako v kurz fotograf, bude vyhledáván všemi potápěči, kteří si chtějí z kouzelného světa pod vodní hladinou odnést víc, než jen vzpomínku. Naši profesionální kameramani vás naučí, jak obsluhovat podvodní kameru a poté i program na zpracování videa. Vaše záběry budou úchvatné a s trochou štěstí třeba natočíte i neopakovatelné záběry z vodního světa.

Noční potápění 

I tato specializace patří mezi povinné v kurzu „Pokročilý potápěč otevřených vod“. Budete se umět potápět v noci, kde často dochází ke ztrátě orientace a především viditelnost se snižuje na dosah vaší svítilny a nebo na čistotu vody, ve které ponor probíhá. Naši instruktoři vás naučí se v tomto prostředí bezpečně pohybovat a zvládat jej. Odměnou vám bude noční svět, který je mnohem rozmanitější a hlavně rozdílný od potápění za denního světla.

Potápění s konfigurací SIDE MOUNT

je to rekreační verze technického kurzu, kde se naučíte používat tuto výstroj pouze v rekreačních limitech. Nicméně vám tato možnost otevře velmi zajimavý způsob potápění a určitou volnost pohybu ve vodním prostředí. 

Specialista na výstroj 

Každý z vás bude chtít rozumět své vlastní výstroji a dřív nebo později ji bude chtít kontrolovat tak, jak to dělají opraváři v centrech potápění. Pokud vám vaše výbava selže někde u vody, není nic lepšího, než vyřešit tuto situaci na místě, třeba za pomoci servisního kitu, který si s sebou vezete v kufříku s potápěčským nářadím. Naučíte se rozmontovat některé části výstroje a odstranit některé závady, které nevyžadují odborný servis. Naučíte se poznat funkci složitějších částí vaší výbavy a poradit si s odstraněním její případné závady. Ale především precizní údržbu celé výstroje.

Potápění se skůtrem 

kdo by se nechtěl pohybovat bez většího úsilí kolem útesu nebo vraku, aby si ho mohl co nejvíce prohlédnout. Naučíte se ovládat podvodní skůtr a všechny techniky s tím spojené. Koupí skůtru se vám otevřou další možnosti v potápění a ty stojí rozhodně za to.

Potápění v proudech 

Tím, že se nám otevírají stále vzdálenější a exotické destinace po celém světě, se nám častěji může stát, že se ocitnete v proudech, které se svou mohutností vyrovnají tekoucím řekám. Většině potápěčů, kteří nebyli připraveni na toto setkání, proud předčasně ukončil ponor a nebo jej minimálně velmi znepříjemnil. Nemluvě o tom, že vám silný proud v některých případech znemožní potápění úplně a v několika případech si silný proud a nezkušenost vyžádala i to nejcenější – lidský život. Naši instruktoři vás naučí, jak rozeznávat nebezpečí proudu, kde se proudy dají očekávat a jak se na ně připravit. Pokud se dostanete do proudu, naučí vás se z něj co nejefektivněji dostat a nebo jim co nejlépe čelit.

Perfektní vyvážení 

Být v každé chvíli dobře vyvážený/á a vznášet se v prostoru skoro bez pohybu, je nádherný pocit každého potápěče. V tomto kurzu vás naučíme, jak za pomoci vašeho kompenzátoru, ale především i kontrolou dechu přivodit tento neutrální stav.

Celoobličejová maska 

Někteří z vás budou potřebovat používat celoobličejovou masku ať z důvodů zdravotních nebo pracovních. Pro tyto zájemce máme připravený kurz, kde vás naučíme jak správně používat celoobličejovou masku a jak přizpůsobit vaše potápění a techniku této nové výstroji.

Obsluha kompresoru 

tímto kurzem se z vás stanou platní pomocníci při plnění potápěčských lahví ve vašem klubu, či firmě. Naučíme vás obsluhovat vysokotlaký kompresor určený pro plnění vzduchu pro potápěčské lahve, jeho údržbu a drobný servis.

Potápění se žraloky 

Snem většiny potápěčů je setkávat se pod vodou s těmi nejúchvatnějšími tvory, jakými jsou manty, velryby, murény a především žraloci. Naši zkušení instruktoři vás naučí, jak se co nejlépe připravit na setkání s těmito živočichy a jak se chovat při jejich setkání, abyste si tuto chvíli co nejlépe užili.